Пісні страви

 

Добігає кінця Масляна. Уже з понеділка – Великий піст. Дотримуватися посту чи ні – справа кожного. Та сучасне життя з його швидкостями і стресами усе ж змушує нас подбати про організм. А він вимагає не тільки визначеної кількості білків жирів та вуглеводнів, а й – звичної естетики їжі.

Крім посту різноманіття раціону природно обмежує ще й пора року. Та кухарі відомого луцького ресторану «Корона Вітовта» вкотре довели: із мінімального асортименту продуктів можна створити справжні кулінарні шедеври. Вони і виглядають запаморочливо-апетитно, і калорій у них вдосталь для інтенсивної праці та мізкування.

Отож, із 27 лютого, окрім  звичних страв a la carte, «Корона Вітовта» пропонує пісне меню.

Спеціально розроблені для Великого посту страви складаються виключно з овочів, бобових та рослинних олій. Особливість у тому, що готуються ці страви з використанням традиційних «м’ясних» технологій, як от вугільний гратар чи копчення. Кухарі «Корони Вітовта» також вдалися до кулінарних секретиків країн, де овочі і боби  – повсякденна їжа.

Так, наприклад, печений на гратарі стейк з баклажана за смаком майже не відрізнити від м’яса, а традиційний близькосхідний хумус з нуту, який доповнює стейк, надасть страві калорійності. Усе це подається на піті, якою так смачно похрумтіти в поєднанні із хумусом.

Не поступиться поживністю та пікантністю ще одна страва із гратару –  шашлики з печериць на лобіо з печеною картоплею.

Поціновувачі страв з тіста також отримають лакоминку, не порушуючи посту. Адже тісто для колдунаїв, начинених  опеньками, замішується без яєць. Екзотичності цій старосвітській страві литовської кухні додає «земляна» посипанка з чорних оливок.

 

Ну, а справжньою кулінарною «бомбою» пісного меню від «Корони Вітовта», безумовно, є картопляні голубці, томлені на квашеній капусті у печі, ще й з «шкварочками» із копченої груші. Цей давній спосіб приготування голубців – родом з Угорщини, тепер зустрічається лише на Закарпатті. Копчені груші, підсмажені на добрій оливі, надають страві характерного м’ясного присмаку.

Крім того, у Великий піст в ресторані подаватимуть вже облюбовані гостями страви з овочів та риби з меню a la carte.

Що ж до вартості таких кулінарних «викрутасів», то вона коштує як піца. Погодьтеся, при унікальності продуктів та складнощах приготування, в реаліях луцького «харчпрому» ціна – більш, ніж адекватна.

 

Бронювати столик

Бронювати столик

    Підтвердження надійде на вказаний Вами телефон протягом доби

    Локація

    Як нас знайти

    Ми знаходимось під В’їздною Вежою Луцького Замку. Плануючи захоплюючу поїздку до Луцька з екскурсіями по Замку та підземеллях Луцького костелу, розраховуйте на нашу гостинність та смачні наїдки. 

    Для гостей працює паркінг.